Ostatní věci
POSLEDNÍ ZMĚNY

xcz_2012.jpg
Celé jméno herce: Peter Dinklage
Narození: 11. června 1969 v Morristown, New Yersey, USA
Postava: Bolivar Trask

Jedna zajímavost. Je vegetarián. Pokud je ve filmu vidět, jak jí nějaké jídlo s masem, pokaždé jde pouze o tofu. Peter má nemoc zvanou achondroplasia. Jde o formu nanismu (trpasličí vzrůst), kdy je tělo dobře formováno, pouze dlouhé kosti v nohách a rukách nedorůstají patřičné délky. Oba jeho rodiče (pojišťovací agent a učitelka v hudební škole) i jeho starší syn John (houslista) jsou normálně vysocí. Peter navštěvoval Bennington College ve Vermontu a v roce 1991 promoval s titulem v dramatickém herectví.

Jeho filmovým debutem byla role Tita ve filmu Život v oblouznění (1995) od Toma DiCilloa. Mezi jeho známější role patří i ta ve filmu Přednosta stanice (2003), za kterou byl po zásluze nominován na několik cen. Jeho další účinkování pokračovalo například ve filmu Sydneho Lumeta Dokažte mi vinu (2006) nebo v moderní pohádce Penelope (2006), kde si zahrál novináře-fotografa. Objevil se také ve druhém pokračování rodinného fantasy s názvem Letopisy Narnie: Princ Kaspian (2008).

Peter je také aktivním hercem v divadle off-Broadway, kde si zahrál v takových hrách jakými jsou "I Wanna Be Adored", Jonathan Marc Shermanův "Hollywood", "Imperfect Love" nebo "A Misty Christmas". Sám také rád píše divadelní hry, mezi které patří například "Frog" (1990). V roce 2004 se zasnoubil s divadelní režisérkou Ericou Schmidt. Oba se o něco později vzali. Hrál taky v
seriálu od HBO Hra o Trůny.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one