Ostatní věci
POSLEDNÍ ZMĚNY

xcz_2012.jpg
Celé jméno herce: Michael Fassbender
Narození: 2. dubna 1977 v Heidelberg, Německo
Postava: Magneto/Erik Lensherr


Tento německý rodák se v útlém dětství přestěhoval do irského Killarney, kde vystudoval Saint Bernard´s College. Jeho rodiče vlastnili restauraci West End House, šéfkuchařem tam byl Josef Fassbender - Michaelův otec. Vychován byl jako katolík v rámci čehož asistoval při mších jako ministrant. V Londýně, kde žije dodnes, navštěvoval Drama Centre London. Je také vlastníkem produkční společnosti s názvem Peanut Productions. Začínal v seriálu o Herculu Poirotovi, geniálním detektivovi z pera Agathy Christie.

První velká role přichází v podobě seržanta Burtona „Pat" Christensena ze seriálu Band of Brothers. U tematiky 2. Světové války zůstal i v Tarantinově filmu Inglourious Basterds jako Archie Hicox. Dalšími hereckými výzvami byl již zmíněný, svaly oplátovaný Sparťan, vězeň Bobby Sands z filmu Hunger, za jehož ztvárnění získal Michael tři ceny za nejlepšího herce, role Stevea z hororu Eden Lake, postava nacistického výzkumníka a zapáleného okultisty Richarda Wirtha v mysteriózním thrilleru Town Creek atd. Také produkoval, režíroval a svým hereckým výkonem obohatil divadelní adaptaci Tarantinových Reservoir Dogs. Rok 2009 vynesl Michaela mezi hereckou elitu. Následovaly snímky Jonah Hex, hlavní role ve filmech Jane Eyer a Centurion. V roce 2011 dostal možnost ztvárnit postavu Erica "Magneta" Lehnsherra ve filmu X-Men: První Třída. Ovládá hru na kytaru, klavír a akordeon. Jeho matka, původem z Irska, byla v příbuzenském vztahu s legendou
Irské války o nezávislost a jednou z vysoce postavených osobností odbojové organizace IRA, Michaelem Collinsem. Cennou Michaelovou schopností je perfektní zvládnutí němčiny a angličtiny, není proto náhodou, že jeho filmové postavy mají často německé kořeny.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one