Ostatní věci
POSLEDNÍ ZMĚNY

xcz_2012.jpg
Celé jméno herce: James Paul Marsden
Narození: 18. září 1973 v Stillwater, Oklahoma, USA
Postava: Cyclops


Jeho rodiče se rozvedli, když mu bylo devět let. Po dokončení střední školy Putnam City North v Oklahomě studoval na státní univerzitě žurnalistiku. Nadšení pro tento obor ale brzy vyprchalo a vystřídala ho touha objevovat se na plátnech kin. Vše završila dovolená na Havaji v roce 1991, kde potkal herce Kirka Camerona a jeho sestru Candace Cameron Burke, kteří mu nabídli, ať přijede zkusit štěstí do mekky filmového průmyslu Los Angeles.

Jamesova kariéra se začala vyvíjet pozvolna. Jak to tak tradičně bývá, nejdříve ho čekalo pár štěků v seriálech. První hlavní role přišla v roce 1998 v thrilleru Podezřelé chování. Do povědomí se přitom mohl zapsat už dříve. Těsně ho minula šance blýsknout se ve snímku Prvotní Strach, kterou nakonec ulovil Ed Norton. Mezi známé osobnosti showbusinessu ho ale katapultovala až účast v úspěšné sci-fi trilogii X-MEN. Dlouhou dobu se mu přitom nedařilo zbavit se škatulky „hezounek". Při jednom rozhovoru řekl: „Nesnáším, když si lidé myslí, že pokud jste pohledný, jste úspěšný jen proto, jak vypadáte."

Od roku 2002 ho diváci mohou vídat pravidelně i když málokdy v hlavních úlohách. Zahrál si v Interstate 60, poté například v romantickém Zápisníku jedné lásky režiséra Nicka Cassavetese. S Bryanem Singerem se znovu sešel při spolupráci na (ne moc úspěšně kritickém) snímku Superman se vrací. V poslední době se mu daří čím dál lépe.Hrál také v moderní verzy Popelky ve filmu
Kouzelná romance, hrál také v muzikálové komedii Hairspray a naposled taktéž romatickou komedii Anne Fletcher, kde hraje s Katherine Heigl 27 šatů. Brzy se objeví v hororu Richarda Kellyho The Box, kde spolu s Cameron Diaz ztvární manželský pár, který řeší co si počít se záhadnou krabičkou, která přináší peníze i smrt.

Jeho soukromý život není nijak bouřlivý. Již od roku 1995 je Jamesovou partnerkou Lisa Linde. Svůj vztah zpečetili v roce 2000 svatbou. Mají spolu dvě děti: dceru Mary a syna Jacka.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one