Ostatní věci
POSLEDNÍ ZMĚNY

xcz_2012.jpg
Celé jméno herečky: Fan Bingbing
Narození: 16. září 1981 v Qingdao, Shandong, Čína
Postava: Blink

Čínská herečka, zpěvačka a producentka. Za své herecké výkony získala řadu ocenění a spolupracovala s mnoha nejvýznamnějšími čínskými režiséry. Fan byvá popisována jako módní ikona a je stálicí nejen čínských bulvárních médií. Časopis Forbes ji v roce 2012 označil za třetí nejprominentnější čínskou celebritu. V roce 2007 založila vlastní filmové studio Fan Bingbing Studio. Je známá také pro svoji filantropickou činnost. V roce 1998 se proslavila rolí v nejoblíbenějším čínsko-jazyčném seriálu všech dob My fair Princess, kde se objevila po boku své starší hvězdné kolegině Vicky Zhao. Díky této roli se jí otevřely dveře do čínského a hongkongského filmového průmyslu, kde je dnes řazena k předním herečkám co do popularity a úspěchu.

Začátkem první dekády druhého milénia se objevila v oblíbených seriálech z čínsko-hongkongské koprodukce jako je Young Justice Bao 2, nebo The Proud Twins. V roce 2003 získala roli v komerčně úspěšném filmu Cell Phone od režiséra Feng Xiaoganga, za kterou byla oceněna čínskou obdobou Zlatého glóbu, cenou Sta květů, za nejlepší ženský herecký výkon.
V roce 2004 a 2005 se objevila v hongkongských fantasy filmech The Twin Effect 2 a A Chinese Tall Story. V roce 2006 v historickém velkofilmu Válka rozumu a cti, natočeného podle událostí období Válčících států ve čtvrtém století př. n. l.. Ve stejném roce jí časopis Forbes China udělil titul Star of the Year. V roce 2007 získala cenu Golden Horse Award (nejprestižnější hongkongská filmová cena) za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli v hororu The Matrimony. Poprvé se spolupracovala s režiserém Li Yuem, se kterým natočila film Lost in Beijing. V roce 2010 hrála v jeho dalším kritikou oceněném filmu Buddha Mountain.

V posledních letech se Fan objevila v řadě úspěšných filmů, např. ve filmu Shinjuku Incident (2009) po boku Jackieho Chana, v Chen Kaigeho filmu Oběť (2010), Wang Xiaoshuaiove filmu Chongoing Blues, který byl vybrán do hlavní soutěže na festivalu v Cannes, nebo v korejském válečném filmu My Way (2011), který rovněž soutěžil v Cannes. Objevila s též ve dvou superhrdinských filmech, X-Men: Budoucí Minulost a Iron Man 3.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one