Ostatní věci
POSLEDNÍ ZMĚNY

xcz_2012.jpg
Vytvořil: Gerry Conway a Barry Windsor-Smith
Celé jméno: Zala Dane
Kódové jméno: Zaladane
První výskyt: Astonishing Tales #3 (1970)
Aliasy: ---------
Týmy: Savage Land Mutates, Sun People
Schopnosti: Ovládání magie, ovládání železa (též co Magneto a Polaris)

Partner: Garokk
Zaladane - neboli Královna "Sun People". Pokusila se dobít národ Savage Landu, její lidé (spíše armáda) byli zničeni Garokkem. Pokusila se donutit Garokka, a později, byla poražena Ka-Zarem a zdánlivě zničena.

Zaladane se později vrátila, a spolčila se s Garokkem, sjednotit lidi Savage Landu. Jjeich plán ale byl přerušen týmem X-Men a Ka-Zarem. O několik let později, se stala Zaladane asistentkou "High Evolutionary", ve kterém chtěla obnovit Savage Land, jelikož po blízkém zničení vetřelců Terminus.

Později, ve svém pátrání po moci, s pomocí mutantem Worm, zotročili několik zemí, a potom unesla Polaris. Část její schopnosti ukradla pomocí Brainchildu. 

Ale potom se zjistilo, že je její nevlastní sestra. Pak, vedla Zaladane svou armádu, o dobytí Savage Landu. Setkala se s Ka-Zarem, Shannou a X-Meny, kteří jí a její armádu znovu porazili.

Mezitím, když přijela mutantka Polaris (co ztratila své magnetické síly) do Muir Islandu, jí prověřila Dr. Moira MacTaggert, která jí řekla, že má ještě el. mutaci. Moira potvrdila, jak vzít zpátky Polarisinu moc od Zaladane. Pak, Zaladane převzala Savage Land. Její armáda bojovala proti Magnetovi, Rogue, Ka-Zarovi, Nick Furymu a organizaci SHIELDU. Po sérií ůtoků, padla Zaladane. Magneto ji popravil. 

Nějaký čas po smrti Zaladane, Shadow King vrátil Zaladane její život.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one