Ostatní věci
POSLEDNÍ ZMĚNY

xcz_2012.jpg
Vytvořil: Craig Kyle
Celé jméno: Laura Kinney
Kódové jméno: X-23
První výskyt: Seriál X-Men: Evolution 3x11 (2003)
Aliasy: Laura X, Talon, Captain Universe, Laura Howlett
Týmy: Weapon X, The Facility, X-Force, New, X-Men, Xavier Institute, X-Men, X-Men in Training
Schopnosti: Léčivý faktor, saga šest ostrých adamantiovýh drápů (dva na každýh rukou, jeden na každé noze) obratnost, výdrž
Takže od začátku..pro projekt Weapon X se nedařilo najít vhodný subjekt který by vůbec přežil vpravení Adamantia do kostry. Martin Sutter, vedoucí projektu Weapon X, si přizval na pomoc slavnou genetičku Sarah Kinney a dal jí za úkol vytvoření klonu. Ta však z poškozeného vzorku zachránila jen část ze které se jí povedlo vyvodit pouze ženskou část. 

Navrhla tedy vytvoření ženského klonu. I přesto že byl návrh zamítnut tak Sarah pokračovala a teprve poté co klon vytvořila opět požádala o přehodnocení.To se jí nakonec splnilo. Dívka která byla pojmenována jako experiment X-23, byla odmala cvičena jako zbraň. 

V různých bojových uměních a zacházení s různými typy zbraní. Ke všemu pomáhá schopnost kterou disponuje. 

Podobně jako její genetický předek Wolverine, má schopnost zvýšené regenerace. Ne však tak přesný a rychlý. Narozdíl od Logana může při ztrátě životně důležitých orgánů či vykrvácení zraněním podlehnout. Je však odolná vůči omamným látkám a většině nemocím. 

Podobně jako Daken má dva kostěné výpustky v zápěstí. Ty jsou poté násilně vytaženy a pokryty Adamantiem. Rice vytvořil chemickou sloučeninu, kterou nazval "spoušť vůně", tato látka způsobuje nedobrovolnou neovladatelnou zuřivost.

Později přišel nečekaný zvrat, který kompletně přeměnil vedení projektu ve prospěch Rice, který nechal zabýt bývalého šéfa. Poté ukázal X-23 zámotky klonů. Kinney dala X-23 za úkol zničit zámotky a zabít Rice. I přesto že zahynul, ještě stačil použít svou tajnou chemickou zbraň a tak přinutil X-23 zabít její "matku". Těsně před smrtí ji její matka dala jméno Laura. 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one