Ostatní věci
POSLEDNÍ ZMĚNY

xcz_2012.jpg
Vytvořil: Chris Claremont a Brent Anderson
Celé jméno: William "Bill" Stryker
Kódové jméno: William Stryker
První výskyt: X-Men: God Loves, Man Kills (1982)
Aliasy: -------
Týmy: Purifiers
Schopnosti: Má robotickou ruku z Nimroda, a implantát, který blokuje telepatie
William Stryker. Muž který byl kdysi v armádě USA, jeho rodina zemřela v autonehodě, a jeho novrozený syn byl mutantem. Stryker zešílel a zabil matku a i syna. Chtěl potom spáchat sebevraždu, a byl také propuštěn z armády.

Stryker se z toho poučil od Profesora Xaviera, že jeho synem je mutant. Později, si myslel, že je Bohem, který má zníčit mutanty, vytvořil si tým pod názvem The Purifiers. Nenáviděl mutanty, a také unesl Xaviera, a také ho dovedl, aby zabil všechny mutanty. 

Magneto se pak spojil s X-Meny, aby zastavil Strykera. Podařilo se ho zastavit, byl zastřelen z jedné bezpečnostní služby a byl zatčen. Stryker to přežil, ale byl ve vězení. The Purifiers osvobodili Strykera, a chtěl se pomstít. Později se spojil s Paulem.

Po M-dnu, prohlásil Stryker, že jsou mutanti konečně zničeni. Jeho tým zabil řadu studentů ve škole Xaviera. Ukázalo se, že jeho plány mu dalo nahlédnout do robotických masakrózních Sentinelů. 

Rozzuřený Stryker zabil Elixira, a později byl vzkříšen techno-virusem, ale v té době, byl opět zabit Archangelem (původně Angel), při boji s Purifiers.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one