Ostatní věci
POSLEDNÍ ZMĚNY

xcz_2012.jpg

Vytvořil: Jim Steranko
Celé jméno: Madame Hydra
Kódové jméno: Viper
První výskyt: Captain America vol.1 #110 (1969)
Aliasy: Viper, Merriem Drew, Warrior White Princess, Mrs. Smith, Leona Hiss
Schopnosti: Zkušená bojovnice, teleportace, a smysly strategie a taktiky boje

(Z pohledu komiksu X-MEN a WOLVERINE)

Narodila se v roce 1920 a po smrti rodičů se z ní stal sirotek. Protože spojila svůj život s jedním ze starých bohů Chethonem, takže má zpomalené stárnutí. Poté se z ní stala nájemná vražedkyně a žákyně dobrodružkyně, jednoho ostrovního státu Madripoor, Serafin. Poté spolu se svojí učitelkou zachránili mutanta Wolverinea před jeho hlavním nepřítelem, mutantem Victorem Creedem (Sabretooth) a ještě před tím musel Wolverine slíbit Ophelii oddanost. Později se ale stali nepřáteli.

Viper je velice tajemná a smyslně taktická žena, proto měla také i konflikty s X-Meny. Pokusila se o atentát na Wolverinovu lásku Mariko Yashido a spolu s jejím spojencem Silver Samuraiem chtěla zabít X-Meny. Viper téměř zabila Storm. Čelila také Novým Mutantům a mohla za zmizení jednoho člena, Karmy.

Viper je velký terorista a komplikovaný protivník, měla dokonce milostný vztah s Wolverinem. S ním se oženila, ale později se rozvedli (stejně by to nedopadlo dobře).  Bojovala poté znovu s X-Meny a dalšími týmy. Viper se narodila v Maďarsku.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one