Ostatní věci
POSLEDNÍ ZMĚNY

xcz_2012.jpg
Vytvořil: Stan Lee a Jack Kirby
Celé jméno: Mortimer Toynbee
Kódové jméno: Toad
První výskyt: X-Men #4 (1964)
Aliasy: Stranger, The Terrible Toad-King
Týmy: The 198, Brotherhood of Mutants, Misfits, Defenders
Schopnosti: Regenerace, dlouhý slizký jazyk (9 metrů), feromonový jed
Toad - byl narozen v Yorku, Englandu. Jeho rodiče ho opustili, a tak se o něj staralo sirotčiránium, tam ho ostatní děti považovali za šílence, kvůli jeho vzhledu. Mortimer byl velmi traumatizován. Učitelé ho v sirotčinci považovali za mentálně retardovaným, i když měl Mortimer normální inteligenci.

Mortimer je bývalým projektem Alamogordo, který sledoval vývoj geneticky vadných mutantů, vzhledem k jeho obličeji, to změnilo Mortimerovi jeho celý život. Když dospíval, přidal se k Magnetovi a jeho Bratrstvu Mutantů.

Tam se setkal s Wandou neboli Scarlet Witch, do které se ihned zamiloval. Toad si prožil mnoha nebezpečí a dobrodružství, že se nakonec chtěl sám zabít. V tom mu překazil Spider-Man.

Spider-Mana považoval Toad za svého přítele, najal si skupinu zločinců, na ůtok na Spideyho, ale v procesu se setkal s Frog-manem a Spider-Kidem. 

Toad hledal pomoc u psychiatra, během toho období, byl Toad pořád posedlý Wandou Maximoff. Používal některé robotické dvojníky, z původního Bratrstva Mutantů, ale vždy ho zastavil Quicksilver.

Nakonec se Toad připojuje ke skupině mutantů uprchlíků pod jménem 198.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one