Ostatní věci
POSLEDNÍ ZMĚNY

xcz_2012.jpg

Vytvořil: Steve Gerber a Bob Browm
Celé jméno: Kenuichio Harada
Kódové jméno: Silver Samurai
První výskyt: Daredevil #111 (1974)
Aliasy: -----------
Týmy: Clan Yashida, HYDRA, Big Hero 6, Legion Accursed
Schopnosti: Převzít energii mutanta do svého meče, silný meč který dokáže prorazit i adamantium, teleportací prsten, a navíc nejlepší šermíř a bojovník

Partneři: Viper, Mandrill, Black Spectre

Po smrti svého otce převzal s Marikou vedení klanu Harada, jenže mu odporoval Wolverine, který byl milenec Mariko. Později spolupracoval s Wolverinem, aby zachránil Jessicu Drewovou - tehdy soukromého detektiva, před mečem Muramasy, který dokáže většinu držitelů přivést k totálnímu šílenství. Wolverine také podlehl kouzlu tohoto meče, ale nakonec ho ovládl a prokázal se být hodným ho nosit. Harada ale pak toužil po moci tohoto meče. Po smrti milované Mariko převzal Harada vedení klanu Yashida a byl zařazen do japonského vládního týmu superlidí zvaných "Big Hero 6".

Ale kvůli jeho neschopnosti vést klan dovolila mongolskému králi zločinu, Haanu Kaishekovi převzít nad klanu Yashidy vládu a Harada se musel znovu spojit s dávným nepřítelem Wolverinem, aby ho porazil. Kvůli hanbě, která mu jeho neschopné vedení přivedlo, se vrátil na cestu žoldáka. Po další kruté hanbě, a po jeho zmizení, si Harada začal říkat Silver Samurai.

Spojil se s Lady Deathstrike, která měla spory s Wolverinem, a později převzal klan Yakuzy. Později ale měl další problémy, mezi nimi bylo i jeho unesení. Po čase se dokonce musel spojit s Avengers, aby porazil své nepřátele (mezi nimi však nepatřil Wolverine či X-Meni).

Když se o mnoho později, vrátili Wolverinovi vzpomínky, zeptal se Harady, na jeho minulost. Ten mu však odpověděl tím, že ho probodl svým mečem, avšak Wolverine mu na oplátku usekl ruku a nechal ho v louži krve. Časem se ale napravil, bránil svůj domov před armádou ninjů, a to do posledního dechu. To byl ale jeho poslední souboj, protože při bitvě zemřel. Doplazil se k hrobu své sestry, a tam zemřel.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one