Ostatní věci
POSLEDNÍ ZMĚNY

xcz_2012.jpg
Vytvořil: Stan Lee a Jack Kirby
Celé jméno: Wanda Maximoff
Kódové jméno: Scarlet Witch
První výskyt: X-Men #4 (1964)
Aliasy: Wanda Frank, Wanda Warlock, Wanda Lensherr, Wanda
Magnus, Ana Maximoff
Týmy: Brotherhood of Mutants, Avengers, Defenders, West Coats 
Avengers, Force Works, Secret Defenders, Lady Liberators
Schopnosti: Magie chaosu
Wanda se narodila ve Wundagoru, se svým bratrem Pietrem. Její matka zemřela, když se narodila. Mladá Wanda byla teenargerem, když se začali projevovat její zvláštní schopnosti.
 
Později Wanda utekla spolu se svým bratrem, a po několika měsících, když se se o sebe navzájem starali, Wanda nechtěně zapálila dům, zachránil jí při tom mutant Magneto, který ji rekrutoval spolu s jejím bratrem do svého Bratrstva Mutantů. V Bratrstvu se přejmenovala na Scarlet Witch (v češtině Šarlatová čarodějka), a měla několik konfliktů s X-Meny a dalšími týmy.
 
Nicméně jako její bratr, se jí bojovat po boku zla znechutilo, tudíž opustila Bratrstvo, a přidala se k týmu Avengers, kde bojovala po boku Kapitána Ameriky, Hawkeye a dalších členů. Jak se tým rozšiřoval, i přes nesouhlas svého bratra Pietra, se Wanda zamilovala do jednoho člena týmu - Vision. Lépe se jí tak ovládala její moc.

Pokud jste už někdy slyšeli o "House of M", tak pravděpodobně víte, o co jde. Pokud jste o tom ale nikdy neslyšely, tak vám řeknu, jakou spojitost s tím má Scarlet Witch. SW je totiž jedna z mocných mutantek (ne však tak jako Wolverine nebo Profesor X), avšak jednou se stalo, že se duševně zhroutila a měnila tím (strukturu) reality, aby tím mohla nalézt své "ztracené děti". A neobešlo se to bez jakýchkoliv následků. Dočasně vymazala Xaviera, Wolverina upoutala do svých nočních můr z minulostí, apod.

Ne každý má však ,,happy end" a i na Wandu přišla jeden nehezký osud. Byla zničena (ano, zničena) a člen týmu Avengers Hawkeye se dokonce snažil najít způsob, jak ji oživit.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one