Ostatní věci
POSLEDNÍ ZMĚNY

xcz_2012.jpg
Vytvořil: Chris Claremont, Dan Green a John Romita Jr.
Celé jméno: Janos Quested
Kódové jméno: Riptide
První výskyt: Uncanny X-Men #210 (1986)
Aliasy: ---------
Týmy: Marauders
Schopnosti: Jeho tělo se točí velmi vysokou rychlostí, a vytváří tak tornádo
Janos je členem týmu Marauders, skupina zločinců. Marauders se díky Sinisterovi skrývají v kanalizaci New Yorku jako tým Morlocks. Janos je zodpovědný za vážné zranění Colossuse a Nightcrawlera. Skupina Marauders naklonovaných  Mr. Sinisterem, včetně Riptidea, později napadli mutanta známý jako Threnody, v tom jim ale zabránil Nate Grey.

Tým Marauders, také bránil Mr. Sinister, na invazi proti Gambitovi, mutantu Courierovi a Sabretoothovi. Ale po událostech M-dnu, ve kterém Scarlet Witch je duševně nemocná, ale Riptide jí pomůže a odstraní jí mutovaný gen. Klon Riptide se pak vrací s novými nájezdníky.

Riptide pomáhá Mr. Sinisterovi v jeho pokusech, o odstranění mutanty se znalostí budoucnosti. Riptide zabije Quiet Billa (Tichý Bill), když jsou ve výtahu. Později v průběhu děje, Messiah Complex, je součástí závěrečného boje na Muir Island.

Nakonec, když Riptide bojuje s vlčí dívkou známá jako Wolfbane, srazí ji, a vyhrává nad ní, avšak je potom Janos v bezvědomí díky Profesorovi Xavierovi.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one