Ostatní věci
POSLEDNÍ ZMĚNY

xcz_2012.jpg

Vytvořil: Howard Mackie a Lee Weeks
Celé jméno: Candra
Kódové jméno: Red Death
První výskyt: Gambit #1 (1993)
Aliasy: The Benefactress, Candra of the Floating Spires, Kandra
Týmy: Externals
Schopnosti: Telekineze, která jí umožňuje levitovat. Jako External je taky nesmrtelná a má rychlý léčivý faktor.
Candra, neboli Red Death je spojovávána hlavně s neworleanskými klany. Její první příběh vypráví o dohodě, kterou s klany kdysi uzavřela.  Mělo jít o dohodu, v níž klan měl dodat Candře informace o nejhrůstrašnějším mutantovi Apocalypsovi.

Naštěstí byla tato dohoda brzo zničena Gambitem, mutantem, který se vrátil z budoucnosti dřív, než jí Klan Zlodějů stačil dát informace o Apocalypsovi.

Později dokázala Candra veškerou svojí energii vložit do jediného kamene, kterému se začalo přezdívat Kamenné Srdce. Díky tomuhle šperku by mohla dosáhnout naprosté nesmrtelnosti (zatím se pouze regenerovala). To se jí nakonec nepodařilo, protože Srdce bylo nejdříve ukradeno Storm a nakonec po dlouhých bojích zničeno Cyclopsem.

Tímto X-Meni zničili její tělo, ale ne její duši. Znovu začala sbírat energii a dávat své tělo dohromady. Po delší době a se značnou pomocí Klanu Vrahů se opět zhmotnila a začala si říkat Red Death. Poté zkoušela získat i energii Wolverina a Scarlet Spidera (klon Petera Parkera). Při souboji ale byla oslabená Candra znovu zničena.

Její alternativní verze byla i v Age of Apokalyps, kde byla jedním z jeho Jezdců.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one