Ostatní věci
POSLEDNÍ ZMĚNY

xcz_2012.jpg
Vytvořil: Stan Lee a Jack Kirby
Celé jméno: Erik Magnus Lensherr 
Kódové jméno: Magneto
První výskyt: X-Men #1 (1963)
Aliasy: Magnus, Erik Lehnsherr, White King of the Hellfire Club,Grey King of the Hellfire Club, Michael Xavier, Erik the Red, White Pilgrim,
The Creator
Týmy: Brotherhood of Mutants,Genoshan Excalibur,X-Men,New 
Mutants, The Twelve, Hellfire Club, Acolytes, Savage Land Mutates
Schopnosti: Magneto dokáže ovládat magnetismus,s touto schopností 
umí vyvolávat zemětřesení,ovládat ko či železo. Magneto se umí i vzná-
šet nad zemí
Erik Lensherr, známý jako Magneto, byl narozen v roce 1928. Magneto je někdy nazýván tím nejmocnějším mutantem na světě. Ještě předtím,než se projevily jeho schopnosti, byl se svými rodiči deportován do Osvětimi. Tam byl pohřben zaživa. Po 2. světové válce byl ošetřovatelem v Izraeli, kde se potkal s Xavierem. Později cestoval po Evropě, a měl manželku, kde s ní žil v Rusku. Ale opustila ho, kvůli tomu, že zemřela jejich dcera Anya. 

X-Menům byl Magneto trnem v oku od chvíle co vznikly. Ačkoliv Profesor X věřil že mutanti a lidé mohou žít v míru, Magneto byl jasným důkazem toho, že mutanti mají tendenci své méně vyspělé bratry ovládat.Magneto spolu se svým Bratrstvem v minulosti pokusil o několik teroristických útoků a doufal, že mezi lidmi a mutanty vyvolá válku. Všechny tyto pokusy se ještě nezdařili, ale nedá si pokoj, dokud se to nestane. 

Magneto se sice narodil v roce 1928, ale na svůj věk vůbec nevypadá. Je to totiž pod vlivem omlazujících účinků mutantky Alfy. Magneto je také vládce malé zemi která se jmenuje Genosha. Pokouší se z ní vytvořit bezpečné místo pro mutanty. 

Tento ostrov dostal k dispozici od USA poté, co pohrozil že celou planetu ponoří do silného elektromagnetického pole, čímž by na celém světě způsobil velký chaos. Kromě toho že chce zavést svět do války, má také děti, kteří jsou taky mutanti, dcery Scarlet Witch, Crystal, Luna, Polaris, Zaladane, a syna Quiksilvera.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one