Ostatní věci
POSLEDNÍ ZMĚNY

xcz_2012.jpg

Vytvořil: Chris Claremont a Bob McLeod
Celé jméno: Amara Julianna Olivians Aquilla; Alison Crestmere
Kódové jméno: Magma
První výskyt: New Mutants, vol. 1 #8 (1983)
Aliasy: Alison Restmere
Týmy: New Mutants, Hellions, New Hellions, The 198, X-Corporation, X-Men, X-Treme Sanctions Executive
Schopnosti: Vytvářet a ovládat lávu, létat, manipulace s ohněm a vytvořit zemětřesení, dokáže také přeměnit své tělo do formy magma
Roztomilá Alison byla dcerou Řimského senátora Luciuse Antoniuse Aquilly. Ten uprchl z Říma do Jižní Ameriky, přesněji, do oblasti Amazonie a tady založil říši pod jménem Nova Roma. Byly tady ale dvě frakce, které proti sobě bojovali, jednu vedl Anton (pravděpodobný syn Herculese) a druhou Black Queen. Kvůli bojům poslal Anton svou dceru daleko do džungle, kde se domníval že bude v bezpečí. Později zjistil i pravou identitu Black Queen. Byla to mutantka jménem Selene.

V této džungli, se setkáváme s Allison, která tu potkává tým New Mutants, ale za krátkou dobu jsou všichni zajatí nepřítelem Selene. Allison má být obětována, ale na Selene zaútočí mutant jménem Mirage. Selene však stačí strčit Allison do žhavé lávy. Tím probudí v Allison její mocné mutantní schopnosti. Společně s New Mutants pak porazí Selene a následně se s nimi vrací do USA a připojuje se k nim do týmu pod jménem Magma. Vstupuje pak do školy Profesora Xaviera, aby rozvíjela své výjimečné schopnosti. Je také tvrdohlavá, a proč? Příkladem je, když napadle Hellfire Club a pak se dala do bitky se Selene v ulici New Yorku. Měla také spory s Emmou Frost, a také s Shadow Kingem.

Magma se také po boku s X-Meny, podílí na útok na Asgardského boha Lokiho a jeho asistence Enchantress. Avšak tohle u ní nedopadlo příliš dobře. Při její snaze vytvořit teleportací magii, jí zablokuje Enchantress, která Magmu odhodí do časového prostoru, díky němuž, skončí v říši trpaslíků. Navíc zemře její tělo a mysl. Trpaslíci její mysl obnoví, avšak tělo ne. Brzy se Magmě vrátí i tělo. Odejde z New Mutants, a připojí se k týmovce zvané Hellions. Později znovu bojuje po boku X-Menů, avšak je později uložena do hlubokého kómatu. Díky mutantům Hellion a Elixir, Magmu opět přivedou mezi "probuzené". Nakonec se znovu připojí k X-Menům. Za tu další dobu se připojila dokonce i k Young X-Men, kde bojovala s bývalými členy X-Men, Danielle Moonstar, s Cannoball a s Sunspotem. Společně vytvořili zcela nové X-Meny, kteří nevydrželi příliš dlouho. Zanedlouho měla další práci, co se hlavně týče Selene, se kterou bojovala, i nadále po boku svých přátel. 

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one