Ostatní věci
POSLEDNÍ ZMĚNY

xcz_2012.jpg

Vytvořil: Stan Lee a Jack Kirby
Celé jméno: Jean Grey-Summers
Kódové jméno: Jean Grey (Phoenix)
První výskyt: X-Men #1 (1963)
Aliasy: Marvel Girl, Red, Phoenix, Dark Phoenix, Redd Dayspring, White Phoenix of the Crown
Týmy: Phoenix Corps, X-Men, The Twelve, X-Factor, X-Terminators
Schopnosti: Telepatie, telekineze, phoenická síla

Jean Grey, přezdívaná někdy Phoenix nebo Marvel Girl, je mladá telepatička a telekinetička. Jean má i Phoenické  schopnosti, která je silnější. Jean chodí s přítelem Scottem Sumersem, o srdce Jean má ale i zájem Wolverine. Narodila se dr. Johnu Greyovi a Elanie Greyové. Měla starší sestru Saru Greyovou. Její schopnosti se projevili už v 10 letech, byly předčasně vyvolané, když se její nejlepší přítelkyně Annie Richardsová zabila v autě.

Když viděla Annie mrtvou, chtěla se sní spojit myslí, ale trauma, které prožila před smrtí ji mohlo taky zabít. Upadla do komatu. 3 roky hledali její rodiče specialistu, až přišel Profesor X, který jí pomohl. Xavier si uvědomil, že její mladá mysl, si nedokázala poradit s telepatickými schopnosti, a proto se rozhodl její telepatii mentálně zablokovat. Jean žila dál se svými rodičemi, později se stala dospívající a měla sezení u Xaviera. Ve 13 letech se jí vyvinula schopnost telekineze. Chodila do školy Xaviera a stala se první ženou v týmu X-Men. Stala se učitelkou, a ráda pomáhala rozvíjet schopnosti i jiným mutantům. Její schopnost se ale také rozvíjela, a nakonec, získala velmi mocnou sílu, Fénixe.

Tahle moc jí dala větší sílu než kdy jindy. Totálně. Dokáže díky tomu přežít let v atmosféře, aniž by si vzala astronautský obleček jako my. Dokázala se vyléčit ze své smrti (jako u Wolverina), a co víc, stala se temnou. Měla také spory s Emmou Frost, která byla zamilovaná do jejího manžela (Cyclopse). Phoenix si ale uvědomila, že její manželství nemůže vydržet, a nakonec se Cyclopse vzdá. A s tím, i její život.

Jean je také jedna z TOP 100 nejsvůdnějších žen z komiksového světa. No vážně.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one