Ostatní věci
POSLEDNÍ ZMĚNY

xcz_2012.jpg
Vytvořil: Stan Lee a Jack Kirby
Celé jméno: Scott Sumers
Kódové jméno: Cyclops
První výskyt: The X-Men #1 (1963)
Aliasy: Cyke, Slim, Slym Dayspring
Týmy: X-Men, X-Force, X-Factor, X-Terminators, The Twelve
Schopnosti: Optické paprsky
Scott se narodil v Aljašce. Se svým bratrem, Alexem, vyrůstali v sirotčinci, jelikož jejich rodiče zemřeli. Předpokládalo se, že jejich rodiče zemřeli při letecké nehodě, bohužel to v žádném případě není pravda. Unesli totiž mimozemštané jménem Shi'ar. Jejich otec se stal vesmírným pirátem jménem Corsair. 

Scott se narodil s optickými problémy, jelikož z jeho očí neustále a nekonečně vystřelovali nebezpečné blastery. Scott to považoval za prokletí. Ale profesor Xavier našel řešení, jak to zmírnit, proto mu vytvořil brýle z červených rubínů, které jeho střely potlačili. Scott a jeho bratr se stali studenty na Xavierově škole. 

Když Scott vyrostl, stal se zodpovědným mužem, a také vůdcem skupiny X-Menů. Po těch časech, se Scott zamiloval do Jean Greyové, kterou si o ten pátek později vzal a měli spolu děti. Ale když začali spolu chodit, přišel do školy Logan AKA Wolverine, který se do ní též zamiloval. Scott má s Loganem neustálé spory. 

Scott spolu s Jean měli dceru Rachel Summers, která měla schopnosti po své matce. Scott měl ještě (o pár let později) i vztah s klonem Jean, Madelyne Pryor, se kterou měl syna Nathana Summerse, neboli Cabla.  Cyclops také patří z TOP 100 nejlepších hrdinů všech dob.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one