Ostatní věci
POSLEDNÍ ZMĚNY

xcz_2012.jpg
Vytvořil: Stan Lee a Jack Kirby
Celé jméno: Henry "Hank" McCoy
Kódové jméno: Beast
První výskyt: X-Men #1 (1963)
Aliasy: Blue Gorilla, Kreature, Mutate #666, Dark Beast, Brute 
Týmy: X-Men, X-Club, Avengers, X-Factor, Terminators, Xavier Institute for Higher Learning
Schopnosti: Nadlidská síla, později zbystřené smysly, je celý porotlou modrou kůží; má zvýšenou inteligenci, zkrátka - změnil se v kočkovitou šelmu
Beast - je jedním ze senátorů USA , a asi jako jediný Mutant. Byl narozen v Illinois ve Spojených státech, rodičům Nortonovi a Edně Mccoyovým. Jeho otec byl zaměstnec v místní atomové elektrárně kde byl při jedné příležitosti intenzivnímu jadernému záření, které bylo údajně důvodem mutace jeho syna. 

Hank se narodil s obrovským intelektem a pro člověka neobvykle velkýma končetinami. Připomínal hodně lidoopa. I přesto že ve škole si vedl dobře jak v atletických činostech tak v intelektuálních záležitostech, tak ho lidé nebrali. 

I kvůli tomu byl často cílem šikany. Jednoho dne ho však oslovil Profesor X, který ho vzal sebou do svého útočiště pro mutanty. Patří k úplně prvním X-Menům, lépe řečeno k První Třídě.

V dospělosti se začal živit jako biochemik ve společnosti Brand korporace-genetika výzkumné zařízení. 

Izoloval katalyzátor chemikálie v naději na snížení podivných aspektů svého vzhledu, jenže na místo toho mutace pokročila tak že se dost zmněnil a to nejen v ohledu zbystřených smyslů ale také, si vypěstoval šedou kožešinu po celém těle, která se později změnila na modrou,a také získal zrychlený léčivý faktor. Pozděj se z něj stal již zmínění senátorem.

Beast spolu s Colossusem patří k nejmírnějším X-Menům (i přes jejich hrozivý vzhled) a nejlépe vychází s bezstarostným týmovým šaškem Icemanem.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one