Ostatní věci
POSLEDNÍ ZMĚNY

xcz_2012.jpg
Vytvořil: Roy Thomas a Werner Roth
Celé jméno: Sean Cassidy
Kódové jméno: Banshee
První výskyt: X-Men #28 (1967)
Aliasy: Irish
Týmy: X-Men, Interpool, NYPD, Generation X, Factor Three, X-Corps, Selene's unded mutants army
Schopnosti: Audiokineze - ovládá zvuk,, konkrétně svého hlasu. Pomocí sonických vln může létat
Narodil se v Irsku. Narodil se jako dědic hradu a panství Cassidy Keep. Absolvoval Trinity College v Dublinu a nastoupil jako detektiv Interpolu. V mládí se zamiloval do Maeve Rourke, a poté se s ní oženil. Získal také hodnost inspektora a ačkoli věděl o svých zvláštních schopnostech, držel je v tajnosti i před Interpolem. Nicméně o jeho schopnostech věděl jeho bratranec, Thomas Cassidy (neboli Black Tom Cassidy), který byl sám mutant. Tito dva byli soupeři, zejména pak co se týká Seanovo ženy Maeve Rourke, o kterou jeho bratranec usiloval.

Netrvalo ale dlouho, a Maeve byla těhotná. Odjela do severního Irska k jejím příbuzným, zatímco Sean měl tajný úkol pověřený Interpoolem. Maeve zanedlouho porodila jejich dceru, Terezie Cassidy, která měla schopnosti po svém otci, audiokinezi. Maeve je však pak nemocná a stalo se neštěstí. Na ulici, kde byla Seanova žena a jeho dítě, explodovala bomba, čímž má za následek, že Maeve nepřežila. Jeho dítě zachránil jeho bratranec. Sean se od rodiny Maeve dozvěděl, že jeho žena je mrtvá, ale o jeho dítěti mu zamlčeli.
 
Později je Sean poslán do New Yorku, kde se Sean setká se zločineckou organizací, jménem Factor Three. Changeling, neboli Kevin Sydney, chce Seana přinutit, aby se k organizaci přidal. Sean odmítá, ale Kevin mu na halvu nasadí čelenku, která, když neposlechne, exploduje. Dají mu přezdívku Banshee, jako duch irské mytologie. 

S tím poslouchal všechny příkazy, kterému dali, až jednoho dne, se setkal s X-Meny. Profesor Xavier mu pomocí svých schopností čelenku odstranil a společně porazili zločineckou organizaci. Od té doby, byl Banshee X-Menům vděčný, že se k nim přidal. Po čase s týmem bojoval s jeho bratrancem Black Tomem Cassidym, buldozérovi Juggernautovi, a jeho dceři Thereze, o které stále nevěděl, že je to jeho potomek. Až poté mu to řekl Profesor Xavier. Banshee se poté na čas stal ředitelem na akademii v Massachusetts, kde učil mladé mutanty v používání svých schopností.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one