Ostatní věci
POSLEDNÍ ZMĚNY

xcz_2012.jpg
Vytvořil: Louise Simonson a Walter Simonson
Celé jméno: En Sabah Nur
Kódové jméno: Apocalypse
První výskyt: X-Factor #5 (1986)
Aliasy: The First One, Various Mythological Deities
Týmy: Four Horsemen, Dark Riders, Clab Akkaba,
Schopnosti: Nesmrtelnost, energetická maniplace, teleportace,

Partner: Mr. Sinister
Jaký to je být prvním žíjícím mutantem na světě, a přitom být Vyvolený? No,....není to moc velká výhra, to mi věřte. Být Vyvoleným, není snadná práce, a občas se stane, že se dáte na stranu zla. To přesně udělal největší a velmi mocný mutant jménem Apocalypse, který chce jen zkázu, a moc. Ale jak se to vlastně stalo? Začneme krátkým příběhem.....En Sabah Nur, tedy pravé jméno Apocalypse, se narodil před 5000 lety v Akkabě. Ale jelikož se někomu nelíbila jeho tvář, tak byl opuštěn. Zachránil ho mutant Baal, který v tomto malém dítěti viděl potenciál a tak ho začal vychovávat. V mladistvém věku, na jeho kmen (tedy, Baalův kmen) zaútočil Kang the Conqueror, který se stal pharaorem Rama-Tutem. S jeho armádou velmi těžce zranili Baala, který nato zemřel. En Sabah Nur přísahal pomstu. Nur přišel do Tutova města, kde se stal otrokem. Tam se setkal se sestrou generála Ozymandiase (kámoše Rama-Tuta), která se do otroka zamilovala. Když ale viděla Nurovu tvář, práskla ho svému bratrovi, Ozymandiasovi. Nur utekl se zlomeným srdcem, a přejmenoval se na Apocalypse, navždy poznamenovaný. Vzteklý Apocalypse proměnil Ozymandiase ve slepého věštce, a nadále vypouštěl svůj vztek navenek. Po tisíceletích, kdy cestoval se ho snažil porazit i samotný bůh hromu Thor, ale neuspěl.

Ale každý zlý padouch světa by měl mít nějakého pomocníka ne? (představte si Apocalypse jako Darth Sidiouse....). Apocalypsův kamarádíček se stal vědec Nathaniel Essex, který byl později znám jako Mr. Sinister, Apocalypsův věrný asistent. Ale jak sem říkal, Apocalypse usiluje o vládu a moc, a jak by to udělal, když má jen jednoho parťáka? Přece s pomocí svých Jezdců, které vytvořil aby porazil své nepřátele: Jezdec

Mikhail, Archangel, Ahab, a Deathbird. Samozřejmě že jich bylo později víc, o tom není pochyb. Celou ,,komiksovou" sérii se snaží Apocalypse jen o utrpení svých nepřátel, ti (tím myslím X-Meni) ho však vždy porazí, ale on se vždycky vrátí. Jeho osobnost je krutá, nečestná, nemá svědomí, a nemá podle mě i duši. Jeho mladý život byl plný zklamáním, tak proč se divit. Týpek s nehezkou tváří, a obrovskou mocí, to je docela fajn. Avšak s tou vyjímkou, že tu jsou hrdinové. Apocalypse se s ničím nepárá to mi věřte, s pomocí Sinistera mají velké plány, které jim vždy (vždy?) vyjdou. Není ale jako ostatní padouši.

Když chce zničit své nepřátele, jde na to chytře. Vždy k tomu využije nějakou mýtickou energii, nepoužívá nějaké svoje schopnosti či komunitu jako je Magneto. Nepodceňujte ho. Příkladem je, že když si X-Meni mysleli že je mrtvý, tak se jim na chvíli zjeví úplně živý a zdravý. Proto také patří tenhle šmejd mezi 4. nejlepšími padouchy X-Men, a nejlepší komiksový záporák všech dob.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one