Ostatní věci
POSLEDNÍ ZMĚNY

xcz_2012.jpg

Vytvořil: Grant Morrison a Ethan van Sciver
Celé jméno: ?
Kódové jméno: Angel Salvadore/Tempest
První výskyt: New X-Men #118 (2001)
Aliasy: Angel, Tempest
Týmy: Brotherhood of Mutants, Hellfire Club, Exemplars Training Squad, Special Class, Xavier Institute, New Warriors, Teen Brigade
Schopnosti: Původní: Křídla, sonické schopnosti, plivoucí kyselina
Současné: Technicky-organické ledová (levá) ruka, planoucí (pravá) ruka, létání
Její schopnosti se poprvé projevily ve 14 letech, kvůli tomu byla vyhoštěna ze svého domova nevlastním otcem. V následujícím dni, se probudila v kokonu. Probudila se s křídly. Poté je zajata týmovkou U-Men, kteří unášejí mutanty pro jejich vlastní zájmy. Avšak jí zachraňuje Wolverine, pozabíjí členy U-Menu a poté jí odvádí do Xavierovy školy. Její první den není příliš příjemný. Hned si znepřátelila Emmu Frost. Ta se jí chtě nechtě rozhodne vycvičit v sofistikovanou a silnou mladou ženu. Její první mise s X-Meny byla proti Cassandře Nově a Stepfordským Cuckoos. Nadále se pak snaží spřátelit s Emmou Frost, která si nechce vytvářet vztahy ke studentům, stejně jako k jejím bývalým Stepford Cuckoos. Angel se jí celou dobu snaží říct, že je těhotná s mutantem Beak (její milostný zájem). Má však pak obavy, že by z toho mohly být problémy. Avšak se toho dne muselo stát: praskla jí voda. Jelikož o jejím těhotenstvím nevěděl nikdo jiný než její milovaný přítel, museli se skrýt mimo školu. Vybrali si proto Wolverinovi chatrč.  

Pak se dějí další hrozné věci, jako Angelina strach z dětí. Co jako bude dál. Navíc zabila Emmu Frost. Avšak to byl jen přelud v její hlavě, kterou způsobila Esme, mutantka s mocí telepatie. Jelikož se ale něco takového při porodu nesmí, Emma Frost zablokuje telepatii Esme a pomůže své studentce. Angel pak porodí své děti, avšak má pak obavy, jak to přijmou její přátelé. X-Meni však Angeliny děti přivítají s radostí, většina z nich ale nejsou sice podobní své matce nebo svému otci, avšak s tím si nelámou hlavu.

Tím její starosti ale nekončí. Krátce nato, se ukáže, že jeden z jejích nepřátel Xorn, je ve skutečnosti Magneto, který je zodpovědný za mutantku Esme. Tím je hluboce přesvědčena, že se musí k Magnetově Bratrstvu přidat. Avšak její milovaný se ke straně zla nepřidává, a místo toho bojuje s X-Meny proti Bratrstvu. Angel ale změní svůj názor, a vrací se ke Xavierově institutu.
Později získává nové schopnosti, a přidává se spolu s Beakem k týmu New Warriors. Od té doby si začne říkat Tempest.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one