Ostatní věci
POSLEDNÍ ZMĚNY

xcz_2012.jpg

X-Men: První Třída

Originální název: X-Men: First Class
Režie: Mattew Vaughn
Hudba: Henry Jackman
Scénář: Ashley Miller, Jane Goldman, Zack Stentz, Mattew Vaughn
Rok: 2011
Žánr: Akční/Sci-fi/Drama

Česká premiéra: 2.6. 2011
USA premiéra: 3.6. 2011

Text distributora: ,,X-Men: První třída se dějově se vrací ještě před film X-Men Origins: Wolverine a odehrává se v polovině minulého století. V době, kdy mladý Charles Xavier (James McAvoy) a Erik Lensherr (Michael Fassbender) byli velmi blízcí přátelé a teprve odkrývali své jedinečné schopnosti. V době studené války, kdy společně s dalšími mutanty museli čelit největší hrozbě, jakou kdy zatím lidstvo poznalo. Proč se ale z nejlepších přátel stali nepřátelé na život a na smrt? Co předcházelo okamžiku, kdy se z Charlese stal Profesor X a z Erika Magneto? Válka mezi X-Meny a Bratrstvem začíná!"

,,Witness the moment that will change our world"

(Prožijte okamžik, který změní náš svět)

jpg.png
jpg.png
jpg.png
jpg.png
jpg.png


X-Men: První Třída je americký akční sci-fi film z roku 2011.  Režíruje ho Matthew Vaughn, film se zaměřuje na původ Magneta a Profesora X, kde byli ještě (nejlepšími) přáteli a nebyli nepřáteli. Toto je pátý film ze série X-Men a největší komiksový film roku 2011. Na filmu se podílel i Bryan Singer (režisér prvních dvou filmů X-Men). Ve filmu se setkáte mimo Magneta a Profesora X i s Mystique, Beast, nováčky Banshee, Havok, Azazel, Emma Frost a Sebastianem Shawem.
Zajímavosti (přidány 8. prosince 2013):
Film je natočen podle komiksové předlohy „Uncanny X-Men“ (1963) a „X-Men: First Class“ (2006). (Zdroj: CSFD)
Snímek Christophera Nolana Počátek udělal škrt přes rozpočet tvůrcům X-menovského filmu, a proto ze scénáře okamžitě vypadl souboj v pohybující se místnosti a telepatický zápas Charlese Xaviera s Emmou Frost, které by Nolanův hit mohly připomínat. (Zdroj: CSFD)
Když Mystique navštíví Magneta, vezme na sebe podobu "starší ženy". Tou není nikdo jiný, než Rebecca Romijn, která ztvárnila Mystique v X-Menech (2000), X2 (2003) a X-Men: Poslední Vzdor (2006). (Zdroj: CSFD)
Český distribuční název snímku měl být původně X-Men: Elita. (Zdroj: CSFD)
Nightcrawler (Alan Cumming) z pokračování X-Men 2 (2003) je podle komiksové předlohy synem Mystique (Jennifer Lawrence) a Azazela (Jason Flemyng). V tomto díle však Mystique jeví zájem o Magneta (Michael Fassbender) a ani ve filmu X-Men 2 (2003) není zmíněn příbuzenský vztah mezi Mystique a Nightcrawlerem. (Zdroj: CSFD)
Michael Fassbender si napsal během příprav na roli vlastní biografii Magneta. (Zdroj: CSFD)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one