Ostatní věci
POSLEDNÍ ZMĚNY

xcz_2012.jpg

X-Men Origins: Wolverine

Originální název: X-Men Origins: Wolverine
Režie: Gavin Hood
Hudba: Harry Gregson-Williams
Scénář: David Benioff, Skip Woods
Rok: 2009
Žánr: Akční/Thriller/Sci-fi

Česká premiéra: 30.4. 2009
USA premiéra: 1.5. 2009

Text distributora: ,,Film X-Men Origins: Wolverine je dějově zasazen na samý počátek ságy o známých mutantech X-Menech. Hugh Jackman se vrací v roli, která z něj udělala filmovou hvězdu; v roli Logana neboli nelítostného mutanta Wolverina obdařeného zázračnou schopností regenerace a také adamantiovými drápy na rukou.
Zatímco tři předchozí filmy byly zasazeny do nepříliš vzdálené budoucnosti, hlavní část nového příběhu se odehrává v 70. letech minulého století. Děj se vrací ke počátkům Wolverinovy hrdinské kariéry i tragickým událostem jeho života, z nichž jej nejvíce poznamená smrt osudové lásky Kayle Silverfox. Její smrt způsobí Wolverinovo zapletení s tajným vládním vojenským programem Weapon X. S projektem, jenž mu navždy zcela změní život. Pod velením Williama Strykera (Danny Huston) je zformována tajná vojenská jednotka Team X složená výhradně z mutantů. Jedním z nich je také Victor Creed alias Sabretooth (Liev Schreiber), nezkrotná bytost s neuvěřitelnou sílou, s nímž musí Wolverine svést svůj nejtěžší souboj."

jpg.png
jpg.png
jpg.png
jpg.png
jpg.png


X-Men Origins: Wolverine, je již čtvrtým filmem ze ságy X-Men. A název filmu už napovídá, jedná se o neznámější a nejoblíbenější postavy z X-Menů, Wolverina. Přesněji o jeho zajímavou minulost, která vás provede super akčními scénami a bitkami. Setkáte se s jeho bratrem Sabretoothem, mužem Strykerem, jeho ženy Kaylou Silverfox a její sestrou Emmu, oblíbenou postavu X-Menů, Gambita a kecala Deadpoola. Film je nabitý plný akcí, a zábavy!
Zajímavosti (přidány 8. prosince 2013):
Hugh Jackman v průběhu natáčení Wolverina tvrdě posiloval, proto museli zasáhnout trikaři a počítačově jeho svalstvo srovnat. Kdyby to neudělali, vypadal by v každé scéně jinak. (Zdroj: CSFD)
Ke snímku se váže jeden z největších internetových skandálů, neboť celý měsíc před celosvětovou premiérou byla ke stažení nedodělaná verze filmu - bez efektů, bez hudby. Tu si stáhly desetitisíce uživatelů, avšak i navzdory tomu se pak tržby z návštěvnosti kin pohybovaly v pěkných číslech a Wolverine se stal poměrně úspěšným. (Zdroj: CSFD)
Vůbec poprvé se na plátně kin představuje Gambit. Původně se měl objevit v X-Men 2 a X-Men 3: Poslední vzdor, ale byl vyškrtnut ze scénáře. (Zdroj: CSFD)
Liev Schreiber se k filmu dostal díky svému dobrému příteli, Hughu Jackmanovi. Liev si měl původně zahrát Strykera, ale měl prioritní zájem o roli Sabertootha / Victora Creeda. (Zdroj: CSFD)
Aby se Hugh Jackman co nejvíce přiblížil postavě Wolverina, začal pěstovat svaly už rok před natáčením, a pak i během natáčení. Každý den vstával ve čtyři hodiny ráno, aby mohl dvě hodiny posilovat. Pokaždé, když mezi záběry čekal na svoji scénu, musel jíst kuře se zeleninou. (Zdroj: CSFD)
Nakonec už mu nechutnalo, přežvykoval automaticky a někdy i 40 minut. Proteinové koktejly pil i v noci.  (Zdroj: CSFD)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one