Ostatní věci
POSLEDNÍ ZMĚNY

xcz_2012.jpg

X-Men: Budoucí Minulost

Originální název: X-Men: Days of Future Past
Režie: Bryan Singer
Hudba: John Ottman
Scénář: Simon Kinberg, Matthew Vaughn, Jane Goldman
Rok: 2014
Žánr: Akční/Dobrodružný/Sci-fi/Drama
 
Česká premiéra: 22. 5. 2014
USA premiéra: 23. 5. 2014

"Ve filmu X-Men: Budoucí minulost bojuje kompletní sestava X-Men ve válce o přežití svého druhu. Nelítostný boj zuří ve dvou různých časových rovinách, a proto v něm můžou spojit síly hrdinové původní trilogie X-Men a jejich mladší Já z filmu X-Men: První třída. Ti všichni musí za každou cenu změnit minulost, aby zachránili naši budoucnost."
jpg.png
jpg.png
jpg.png
jpg.png
jpg2.png

X-Men: Days of Future Past je akční snímek z roku 2014 režírovaný Bryan Singerem, režisér prvních dvou filmů ze ságy X-Men. Film je pokračováním jak snímku X-Men: První Třída, tak i staré trilogie. Je to dosud největší epický film, kvůli počtu známých herců, jako jsou Hugh Jackman, Patrick Stewart, Halle Berry, Michael Fassbender či Ian McKellen.

- Recenze filmu

- Recenze prodloužené verze
Zajímavosti (přidány 1. října 2013):
V souvislosti s filmem byly vytvořeny i webové stránky, představující pro film významnou společnost - www.Trask-Industries.com. (Zdroj: X-MenWeb)

Postava Bolivara Traska se již objevila ve snímku X-Men: Poslední vzdor (2006). Tehdy ho hrál Bill Duke, avšak v titulcích ani ve filmu nebylo zmíněno jeho celé jméno. Byl oslovován jen jako pan nebo senátor Trask, nikoliv Bolivar Trask, a je proto možné, v univerzu existují dvě verze. (Zdroj: X-MenWeb)


Snímek je pokračováním nové trilogie a filmu X-Men: První Třída (2011), ze které si ve filmu zopakují role James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, a Lucas Till. Současně jde o pokračování původní trilogie, z níš se vracejí Patrick Stewart, Hugh Jackman, Halle Berry, Ian McKellen, Shawn Ashmore, Ellen Page, a Anna Paquin. (Zdroj: X-MenWeb)


Ve filmu se objevila postava Quicksilvera (Evan Peters) stejně jako ve snímku Avengers: Age of Ultron (2015). Protože ale práva k postavě vlastní studio Fox, bylo dohodnuto, že v tomto snímku může být odhalen Quicksilverův původ a bude zmíněn, že je synem Magneta (Michael Fassbender a Ian McKellen), zatímco ve snímku Josse Whedona jeho původ zmíněn nebude a bude oslovován pouze civilním jménem Pietro Maximoff. (Zdroj: X-MenWeb)


To, že se Quicksilver (Evan Peters) objeví ve filmu, bylo oznámeno krátce poté, co bylo oznámeno Marvelem, že se  jeho sestra Scarlet Witch (Elizabeth Olsen) objeví ve snímku Avengers: Age of Ultron (2015). (Zdroj: X-MenWeb)


January Jones se měla původně vrátit jako Emma Frost z filmu X-Men: První třída (2011), avšak herečka odmítla. Podobně si měl svou postavu zopakovat i Jason Flemyng. (Zdroj: X-MenWeb)


Film navazuje na snímek X-Men: První třída (2011) i na původní trilogii. (Zdroj: X-MenWeb)


Děj filmu se odehrává 11 let po příběhu snímku X-Men: První třída (2011).


Patrick Stewart se ve své roli staršího Charlese Xaviera objevil již po šesté. Ve více filmech s X-meny účinkoval jen Hugh Jackman coby Wolverine, a to sedmkrát. (Zdroj: CSFD)


Hugh Jackman se jako jediný herec objevil od roku 2000 do roku 2014 ve všech filmech ságy X-Men(Zdroj: CSFD)


Natáčení probíhalo v Montrealu. (Zdroj: CSFD)


Film sčasti vychádza z komiksov "X-Men - Days of Future Past" (1981) a "All-New X-Men" (2012), kde mutanti cestujú v čase a snažia sa zmeniť históriu k lepšiemu. (Zdroj: CSFD)

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one