Ostatní věci
POSLEDNÍ ZMĚNY

xcz_2012.jpg
Originální název: X2: X-Men United
Režie: Bryan Singer
Hudba: John Ottman
Scénář: David Hayter, Dan Harris,Michael Dougherty
Rok: 2003

Česká premiéra: 1.5. 2003
USA premiéra: 2.5. 2003

Text distributora: ,,X-Meni. Narodili se s jedinečnou genetickou mutací, která jim umožňuje vládnout nadpřirozenými schopnostmi. Pod vlivem profesora Charlese Xaviera (Patrick Stewart) slouží lidstvu. Chrání svět. Ten jim však nedůvěřuje a bojí se jich. Po nesmyslném pokusu o atentát na prezidenta Spojených států, který údajně spáchal neznámý mutant, se veřejnost dovolává zákona, který má mutanty dostat pod kontrolu. V čele militantně anti-mutantniho hnuti stojí armádní velitel a vědec William Stryker (Brian Cox), o němž se tvrdí, že na mutantech prováděl pokusy. Mutanty nenávidí a hodlá je totálně zlikvidovat. Když zjistí, že jeho vlastní syn je mutant, bez milosti ho zabije. Stryker měl v minulosti co do činění také s Wolverinem (Hugh Jackman) a zná tajemství jeho minulosti. Když Wolverine pátrá po svém původu, uvede Stryker do pohybu svůj anti-mutantní program. Jsou však i mutanti, kteří se proti lidské civilizaci postavili. Jeden z nich, Magento (Ian McKellen), právě unikl z vězení. Je nepřítelem X-Menů. V situaci, kdy se všichni mutanti stali štvanci, navrhne X-Menům spojenectví proti společnému nepříteli - Strykerovi. X-Meni i jejich spojenci se spolu vydávají na nejnebezpečnější misi v životě. Režisér Bryan Singer natočil tentokrát víc než tradiční pokračování. Ponořil se
hlouběji do mytologie X-Menů, do jejich schopností a vztahů. Vedle již známých postav se na pozici dobra přidává atletický Nightcrawler a zlo posiluje - nejen svými diamantovými drápy - Deathstrike. Ve filmu se tak představuje nová generace X-Menů. Patrick Stewart se vrátil do role profesora Charlese Xaviera, světově uznávaného telepata. I promodralá metamorfická Mystique (Rebecca Romijn-Stamos - viděli jsme ji jako Femme Fatale ve stejnojmenném filmu) předvede své svody. Větší prostor má také postava Storm (oscarová Halle Berry), která prochází vývojovými změnami. Režisér Bryan Singer po natáčení druhého dílu X-Menů prohlásil: Točit první X-Meny byla úžasná zkušenost a divácká reakce byla mimořádně příznivá. Ale po natočení filmu X-Men 2 mi natáčení prvního dílu připadá skoro jen jako úvod. Kultovní záležitost, natočená, jak je to v poslední době velice časté, podle komiksu, má všechny předpoklady upoutat diváky vizuálně i napínavým dějem."

,,The time has come for those who are different to stand United"

(Přišel čas, aby se odlišní Spojili)

jpg.png
jpg.png
jpg.png
jpg.png
jpg.png


X-Men 2 (neboli X2) je již druhým filmovým dílem režiséra Bryana Singera. Tentokrát se ve filmu střetnou X-Meni, a Brarstvo Mutantů, kteří spojili své síly proti společnému cílu: Williamu Strykerovi. Ten má co dočinění s Wolverinovi drápy. Tento film vás seznámí s novými neohroženými mutanty, včetně Pyrea, Nightcrawlera, Lady Deathstrike. Další výbušný akční film X-Men!!
Zajímavosti (přidány 1. října 2013):
Alan Cumming musel vydržet 10 hodin nanášení makeupu pro scénu v kostele. (Zdroj: CSFD)

Monolog Jean Grey na konci filmu je ten stejný jako monolog profesora Xaviera na začátku prvního filmu.   (Zdroj: CSFD)


Krátce před úvodní scénou útoku na prezidenta můžete vidět záběry na zavražděné prezidenty - Abraham Lincoln, John F. Kennedy, William McKinley. (Zdroj: CSFD)


Když Jean a Storm hledají v kostele Nightcrawlera, Jean má vestu s fénixem - ve třetím díle a v komiksu se totiž stane fénixem. (Zdroj: CSFD)

Neil Patrick Harris chtěl hrát Nightcrawlera, ale nebyl vybrán, protože narozdíl od Cumminga neumí mluvit plynulou němčinou. (Zdroj: CSFD)


Většina herců ve scéně, kdy profesor X v muzeu zastaví čas, jsou mimové. (Zdroj: CSFD)


Kameraman Newton Thomas Sigel a dvaja kaskadérsky vodiči takmer umreli pri scéne, v ktorej má Pyro (Aaron Stanford) spor s políciou. (Zdroj: CSFD)

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one