Ostatní věci
POSLEDNÍ ZMĚNY

xcz_2012.jpg
Originalní název: X-Men
Režie: Bryan Singer
Hudba: Michael Kamen
Scénář: David Hayter
Rok: 2000

Česká premiéra: 5.10. 2000
USA premiéra: 14.7. 2000

Text distributora: ,,Nedaleká budoucnost. Po celé planetě se rodí děti s X-faktorem v genech, který jim dává zvláštní sílu - třeba ničivý laserový pohled nebo schopnost létat, či přesunovat předměty nebo ovládat počasí. Profesor X, Wolverine, Storm, Jean Grey, Rogue, Cyclops, Magneto, Toad, Mystique, Sabretooth jsou mutanti s mimořádnými schopnostmi. Ale pro lidi, kteří takovéto schopnosti nemají, je velice těžké mutanty akceptovat a neubránit se strachu. Nejcitelněji potřebu naučit mutanty, jak pracovat se svou zvláštní silou a mít nad ní kontrolu má profesor Charles Xavier - světově uznávaný telepat - mutant. Zřídí speciální školu a jeho záměrem je, aby se žáci chovali tak, aby se svět odnaučil strachu před nimi. Xavier přijímá dva nové žáky. Je to Logan - osamělý silák a Rogue, která může přijmout jakoukoliv sílu i paměť ze všeho, čeho se dotkne. Proti filosofii profesora Xaviera stojí senátor Kelly, který by mutanty nejradši zlikvidoval. 

Akční sci-fi film podle veleúspěšného comicsového příběhu o tom, jak je těžké najít hranici tolerance v soužití a pochopení svých zvláštností."

,,Trust a few, Fear the rest"

(Hrstce můžeš věřit, Ostatních se obávej)

jpg2.png
jpg3.png
jpg.png
jpg.png
jpg.png


X-Men je superhrdinský film z roku 2000 v režii Bryana Singera. Film byl natočen podle stejnomenného komiksu X-Men. Film X-Men je o o lidech s nadpřirozenými schopnostmi kteří mají občanskou válku s lidmi. Pokračování filmu je X2.
Zajímavosti (přidány 1. října 2013):
Wolverina měl hrát Dougray Scott, ale nakonec opustil X-meny kvůli Mission Impossible 2. Jeho místo obsadil Hugh Jackman. (Zdroj: CSFD)

Hugh Jackman si dával každý den studené sprchy, což mu prý pomohlo k vytvoření Wolverinova "zběsilého charakteru". (Zdroj: CSFD)


Většina efektů s očima byla tvořena kontaktními čočkami, které herci označili jako velmi nepohodlné na nošení. Rebeca Romijn (Mystique) je nosila přes hodinu denně a Halle Berry (Bouře) nakonec čočky odmítla nosit, a tak její bílé oči vytvořili pomocí CGI. (Zdroj: CSFD)


Při natáčení vlakové scény v Hamiltonu měl režisér Singer problém s jedním divákem a pak ho obtěžoval policista, který ho chtěl odvést na služebnu. (Zdroj: CSFD)


Do role Wolverina vybíral Singer mezi Melem Gibsonem, Russelem Crowem, Viggem Mortensonem nebo Edwardem Nortonem, přičemž Foxové chtěli Keanua Reevese. (Zdroj: CSFD)


Když si Logan stěžuje na uniformy X-Menů, Kyklop odpoví: „Chtěl bys raději žluté trikoty?" Což je narážka na komix, kde nosí Wolverine žlutou upnutou uniformu. (Zdroj: CSFD)


I navzdory přepisům ve scénáři měl být v původním filmu Beast. Na schválený rozpočet však byl příliš velkou zátěží a tak byl na poslední chvíli vystřižen. Jeho pozice týmového lékaře se přenesla na Jean Greyovou (Famke Janssen).  (Zdroj: CSFD)


Ray Park (Toad) v jednej scéne uchopí kovovú tyč a začne s ňou zvláštne krútiť. Týmto nenápadne odkazuje na svoju úlohu Dartha Maula vo filme Star Wars I: Skrytá hrozba (1999), kde používal dvojramenný svetelný meč.  (Zdroj: CSFD)


Ve scéně, kdy senátor Kelly (Bruce Davison) vychází z vody, je možné všimnout si tvůrce původních komiksů Stana Leeho stojícího u stánku s hot dogy. V tomto filmu tomu bylo poprvé, co se „otec" komiksů v malé roličce objevil, později se z toho stala tradice. (Zdroj: CSFD)

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one