Ostatní věci
POSLEDNÍ ZMĚNY

xcz_2012.jpg
Originální název: The Wolverine
Režie: James Mangold
Hudba: Marco Beltrami
Scénář: Christopher McQuarrie, Mark Bomback
Rok: 2013
Žánr: Akční/Sci-fi/Dobrodružný/Drama/Romantický/Thriller

Česká premiéra: 25. 3. 2013
USA premiéra: 26. 3. 2013

Text distributora: ,,Wolverine (Hugh Jackman), nejslavnější hrdina ze ságy X-Men, se v novém, výpravném akčním dobrodružství podívá do současného Japonska. V pro něj zcela neznámém a nesrozumitelném světě se střetne se svou největší nemesis. Z nelítostné bitvy na život a na smrt odejde navždy poznamenaný. Prvně v životě se cítí zranitelný, ocitá se na samé hraně svých fyzických a psychických možností. Zdaleka nebojuje jen se smrtícími samurajskými meči, ale i s vlastní smrtelností. Z těchto vnitřních a vnějších bojů pak vyjde mnohem silnější, než kdy býval."
 

,,When he's most vulnerable, he's most dangerous"
 (Když je nezranitelnější, je nejnebezpečnější)

jpg.png
png.png
jpg.png
jpg.png
jpg.png

The Wolverine je akční thriller z roku 2013 od režiséra Jamese Mangolda. Ukazuje další sólovku o Wolverinovi, a také představuje emoční a zranitelnou stránku této postavy. Krom akčních scén tam také účinkuje mnoho japonské kultury a romantiky, a účinkování sympatických postav. Odehrává se to po třetích X-Menech, a hlavní hvězdou filmu je Hugh Jackman.

- Recenze filmu

Zajímavosti (přidány 1. října 2013):
Ve scénách, kde se Wolverine (Hugh Jackman) prochází lesem v Kanadě, můžeme vidět ležet láhev s nápisem "Stanley's Whiskey", což připomíná tvůrce Marvel Comics Stana Leeho, který zde vyjímečné nemá cameo. (Zdroj: CSFD)

Cameo profesora Xaviera (Patrick Stewart) a Magneta (Ian McKellen) na konci filmu je odezvou na cameo Wolverina (Hugh Jackman) ve filmu X-Men: První třída (2011). (Zdroj: CSFD)


Jedná se o první film s Wolverinem (Hugh Jackman), kdy je vidět na jeho drápech krev. (Zdroj: CSFD)


Stříbrný samuraj ve filmu je kombinací dvou verzí samuraje v komiksu. Jedním byl Kenuichio Harada, který má schopnost nabít svůj meč energií a prosekat se téměř čímkoliv, a druhou je Shin Harada, který používá robotický oblek samuraje. (Zdroj: CSFD)


Původně měla ve filmu vystupovat i postava samurajské mutantky Psylocke, přičemž hrát ji měla Priyanka Chopra. Role byla ale později ze scénáře vyškrtnuta. (Zdroj: CSFD)


Hugh Jackman mal pred a počas natáčania špeciálne upravenú stravu, pretože sa snažil nabrať čo najviac svalovej hmoty. O radu požiadal aj hereckého kolegu Dwayna Johnsona, ktorý mu "naordinoval", aby po dobu šiestich mesiacov prijal 6000 kalórii denne a jedol čo najviac kurčiat, steakov a hnedej ryže. (Zdroj: CSFD)


Harada (Will Yun Lee) je ve filmu člověk-ninja lukostřelec, v komiksu ale vystupuje jako Stříbrný samuraj. (Zdroj: CSFD)


Akčnú scénu na streche idúce vlaku nakrúcali "Google Street View metódou", čiže tak, že voz sa pohyboval konštantnou rýchlosťou 60 km za hodinu a až v postprodukcii urýchlili zábery približne desaťkrát, aby dosiahli efektu, že sa vlak pohybuje veľkou rýchlosťou. (Zdroj: CSFD)


Do úlohy Yukio boli zvažované Jessica Henwick a Katie Leung. (Zdroj: CSFD)

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one