Ostatní věci
POSLEDNÍ ZMĚNY

xcz_2012.jpg

Avengers a X-Meni v jednom filmu?

Napsáno 6. července 2015 | Film

Zatímco jsme nedávno slyšeli o možném střetnutí Fantastické Čtyřky a X-Menů, teď přišla mnohem šťavnatější novinka. Objevila se zvěst, že Fox a Marvel Studios plánuje společný film, ve kterém se objeví Avengers a X-Meni!! Film by měl prý být uveden v roce 2020. X-Meni a Fantastická Čtyřka jsou dosud poslední dvě značky, na které Marvel nemá film. práva. Spider-Man již patří Marvelu (vlastně i studiu Sony), stejně jako všechny ostatní značky, které mělo studio Fox pod dohledem (Daredevil, Elektra). Ale pokud k tomuto crossoveru dojde, co můžeme očekávat?

Před několika týdny bylo slyšeno, že by X-Men: Apocalypse spolu s třetím Wolverinem ukončit sérii s herci/postavami, se kterými Singer začal pracovat. Jackman potvrdil, že třetí Wolverine bude jeho poslední film. Wolverine byl sice dosud hlavním "frontmanem" série, ale v dalším roce ho můžou vystřídat hned dvě postavy, kterými jsou Deadpool a Gambit. Obě postavy dostanou své sólovky v r. 2016, zatímco Deadpool už je dotočený, Gambit teprve začne. Obě jsou hodně známé, a pokud budou jejich filmy dostatečně úspěšné, určitě nebude problém je zasadit v budoucích týmovkách.
   Krom toho se připravuje i New Mutants a před měsíci se v jistém slova smyslu potvrdila i X-Force.
 

Co by to však znamenalo pro Marvel Cinematic Universe? Pokud jste fanoušci, jistě víte, že Marvel hodlá v r. 2018 a 2019 velký crossover Avengers: Infinity War, který bude rozdělen na 2 části. V něm se objeví nejen dosavadní Avengeři (staří, noví), ale i další týmovky. A většina herců již po A: IW končí smlouva a jen pár z ních by rádi pokračovali dále. Chris Evans, představitel Captaina Americy už hodněkrát říkal, že by po vypršení jeho smlouvy odešel a věnoval se režii. A Robert Downey Jr. taky není nejmladší a rád by odešel. Nebudu tady psát, kdo by už nechtěl být v MCU, ale shrnu to takhle: pouze 3 herci z původních Avengers by rádi pokračovali. A to je docela málo.

Pravda, v dalších letech se setkáme s dalšími členy Avengers, ale ti nejsou tak známí jako je např. Iron Man. Stejně jako např. Hawkeye nebo Thor, si musí nejdřív získat fanoušky (nebo alespoň ty fanoušky, kteří nečtou komiksy).

A musím říct, že i herci z původ. trilogie už taky nejsou nejmladší. Proto se obávám, že pokud dojde ke crossoveru těchto 2 značek, tak by to mohlo znamenat kompletní restart celé x-menovské série, tak jako to udělají se Spider-Manem.

Na druhou stranu, tohle všechno je zatím jenom zvěst a je klidně možné, že se filmu dočkáme až po roce 2028. A že k restartu nedojde.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one